Przeklęte przygody

Carcassone

Sprawa beczek

Carcassone mimo statusu stolicy Bretonii wcale nie było miastem o porażającej wielkości. W porównaniu do większości odwiedzonych przeze mnie stolic jest to stolica raczej średniej wielkości. W porównaniu do krasnoludzkich twierdz z czasów świętości, jest to wręcz śmiesznej wielkości miejscowość, a już na pewno nie obronna twierdza. Nie wszyscy zostaliśmy uznani godnymi przebywania na dworze. Tak po prawdzie to tylko Hugo został zaproszony, a my znaleźliśmy sobie sympatyczną knajpkę w lepszej części miasta. Nic trudnego, biorąc pod uwagę, że nosimy przy sobie w sumie tyle złota, że moglibyśmy całą tą dzielnicę wykupić. Nie wiem czy nie całe miasto dodając fortunę Guido. Szalony mieszczanin i kupiec poszedł spotkać się z rodziną swojej ukochanej, a teraz siedzi tu pijany i płacze nam w rękaw. Jego niedoszła teściowa przekonała swoją córkę, że związek z Guido to mezalians, którego nie będzie tolerowała, a ta wycofała się ze związku z nim zostawiając zakochanego samego. Teraz płacząc nam w rękaw zaczął marudzić, że zostawi to miasto, aby spłonęło i co on się ma przejmować. Może sobie stąd wyjechać i nikt w ogóle nie pomyśli, że miał z tym coś wspólnego.

Pociągnęliśmy go za język i wyspowiadał się nam, że legalny handel to tylko jedna z gałęzi handlu, którym się zajmuje, ta bardziej dochodowa – szmuglerka, przemyt, stała sie celem ataku kogoś w Carcassone. Skradziono mu kilka beczek prochu, który odpowiednio użyty mógł spowodować poważne straty na zamku, nie wspominając już o przeprowadzeniu zamachu na króla i jego gości na zamku.

Nie mogliśmy do tego dopuścić. Wysłaliśmy Guido do domu, aby się przespał, a sami udaliśmy się w poszukiwanie beczek prochu. Ostrzeżeni o tym, że nie ma sensu szukać karawany, gdyż ta jest już dawno za miastem, udaliśmy się do magazynów na dworze, gdzie karawana została rozładowana. Pierwszy napotkany przez nas sługa nie był w stanie udzielić nam odpowiedzi, ale wskazał nam podłą knajpę w podłej dzielnicy gdzie spotkać mieliśmy człowieka odpowiedzialnego za przyjmowanie towaru.

Comments

Witold_Fiore_Hess monthy

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.