Przeklęte przygody

Dzienniki Sir Jeana-Luca Wpis XII

Do obozu przybyła dwójka nowych współpracowników naszego tileańskiego archeologa. Małomówny inżynier dźwigający na plecach największy muszkiet jaki widziałem oraz wręcz przesadnie wygadany mężczyzna o wyglądzie drobnego oprycha. Zostali nam przedstawieni jako jego przyjaciele i współpracownicy. Jednak nie mogliśmy się bliżej poznać w cywilizowanych warunkach ponieważ nasz obóz zaatakowali bandyci, próbujący podpalić namioty. Niestety byłem wtedy na zwiadach razem z porywczą kapłanką Myrmydii w poszukiwaniu tajemniczego obozu, który zauważono w lesie. Znaleźliśmy tylko puste obozowisko i stało się jasne, że to mistyfikacja mająca na celu nas rozproszyć. Co sił rzuciliśmy się do powrotu ale nie dotarliśmy tam dopóki nie było po wszystkim. Szczęświlie dwójka z bandytów została złapana przez Hermana. Udało się nam dowiedzieć, że są wynajęci przez Giordano Bambino – przeciwnika naszego drogiego archeologa. Usłyszeliśmy też o towarzyszących mu dziwnych i strasznych kapłanów z Arabii. Udało nam się ustalić, że mogą być to członkowie tajemniczego Bractwa Węży – które rzekomo strzeże grobowców władców Nehekary przed rabusiami, którzy mogliby przez przypadek wypuścić pradawne zło. Być może w takim razie nasze cele są zbieżne. Bandytów powiesiliśmy.

Nasi nowi towarzysze udali się z nami do grobowca z symbolami Vereny aby przeszukać go do końca. Wewnątrz znaleźliśmy starożytny szkielet, który zamiast zaatakować nas, poddał nas próbie przy posągu bogini prawdy. Zostaliśmy uznani za godnych i obdarowani skarbami przeklętego rycerza. Jednak to nie był koniec naszej wyprawy ponieważ, grobowiec zaczął się walić! Na domiar złego zaatakowały nas żywiołaki ziemi, razem z Kad Tinem-Algundssonem stawiliśmy im czoła i zajęliśmy je w czasie gdy reszta drużyny uciekała. Walka była trudna ale udało nam się pokonać magiczne stwory i ujść z życiem i skarbami.

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.